Погода

Депутат, який щойно закінчив школу

В Трускавці, вперше в Україні, започаткували школу депутата. Микола Миколайович Задорожній – один з тих, хто разом з іншими політиками-новачками від партії Володимира Зеленського «Слуга народу» (СН) сів за парту вчитися керувати державою.

Ми поцікавилися у без 5-ти хвилин нардепа, чому ж саме навчали політиків протягом інтенсивного курсу законотворчості.

Задорожній М.М.

– Навчання поділили на декілька систем, блоків. Дуже цікавими вийшли курси про побудову особистої стратегії, публічної політики. Надавалися практичні поради, як ідею довести до законопроекту, реалізувати її. Як залучити до співпраці зацікавлених у законопроекті осіб.

Зацікавленими особами можуть бути і в цілому народ України, і мешканці окремих регіонів, Охтирки, нашого округу. Корисними вважаю лекції з макроекономіки та бюджетного процесу, тренінги по ситуації в аграрному секторі, енергетиці. Тематика вкрай актуальна для нашого округу.

Охтирка, враховуючи обсяги видобуття нафти та газу, має стати енергетичним серцем України. Тому дані питання мене цікавили особливо. Під час тренингів викладачами та слухачами озвучувалися конструктивні ідеї та пропозицій. Ми обговорювали, як технічно реалізувати майбутні законопроекти, вивчали регламент Верховної Ради України (ВРУ), працювали з Основним Законом – Конституцією.

Детальніше...

НА СУМЩИНІ БОРЖНИКИ СПЛАТИЛИ АЛІМЕНТІВ НА 110 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ

Невчасно сплачені аліменти створюють труднощі, як для боржника, так і для його родини. Якщо одні на це заслуговують, через безвідповідальне ставлення до батьківства, то інші не повинні мимоволі зазнавати утисків своїх прав.

Ініційований Мін’юстом закон #ЧужихДітейНеБуває допоміг родині у Буринському районі вплинути на батька, щоб той почав виплачувати аліменти. Не маючи основного заробітку та інших джерел доходу, чоловік був впевнений, що змусити його виконувати рішення суду не вдасться нікому, але час разом із переліком обмежень змінили його думку.

Детальніше...

Охтирчанка Оксана Мироняк у ТОП-10 вчителів України

10 вересня в школу №1 завітала знімальна група телекомпанії 1+1. Причина дуже приємна – викладач англійської мови Оксана Василівна Мироняк потрапила у ТОП-10 вчителів України за версією премії Global Teacher Prize Ukraine 2019. Під час занять телевізійники поспілкувалися з педагогом та дітьми. За спиною у Мироняк більш 30 років стажу, але її завзяттю може тільки позаздрити.

Тільки прийшовши викладати у школу №1 вона започаткувала Міжнародний євроклуб "PrimeStar", члени якого протягом року неодноразово ставали активними учасниками різних громадських акцій. Потім за її ініціативи у навчальний заклад були запрошені волонтери з США, Німеччини та Нідерландів, які організували англомовний табіру «SPRING - 2019 CAMP EXCITE – OKHTYRKA: громадянське залучення – захисники планети». Ще був виїзд з учнями на 2-денний тренінг у м.Суми, проект по створення еко-сумок ,тощо.

Детальніше...

Ще раз про Правила продажу товарів

Управління фінансів та економіки Охтирської міської ради нагадує про дотримання Правил торговельного обслуговування, продажу продовольчих та непродовольчих товарів

Правила торговельного обслуговування затверджуються Кабінетом Міністрів України. Зазначені правила не можуть суперечити законодавчим актам (стаття 20 Закону України «Про захист прав споживачів»)

Правила визначають для підприємств, установ та організацій незалежно від організаційно-правової форми і форми власності, фізичних осіб - підприємців та іноземних юридичних осіб, що провадять підприємницьку діяльність на території України (далі - суб'єкти господарювання):

Детальніше...

З Днем працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості України!

Охтирка

Шановні охтирчани! Шановні нафтовики!

Прийміть щирі вітання з Днем працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості України!

Нафта – це рідке золото, блиск якого не повинен згаснути ніколи.

Охтирка більше півстоліття тісно пов'язана з цією галуззю економіки, а тому практично в кожній родині відзначається це свято - свято для кожного з нас.

Детальніше...

ЩО ТАКЕ ПОДАТКОВА ЗНИЖКА НА НАВЧАННЯ ТА ЯК ЇЇ ОТРИМАТИ?

Юстиція

Консультує Міністерство юстиції в рамках проєкту «Я МАЮ ПРАВО!»

Що таке податкова знижка на навчання?

Податкова знижка – це сума, на яку дозволяється зменшити розмір сплаченого особою податку на доходи фізичних осіб у зв’язку з оплатою нею послуг навчання.

Раніше до переліку витрат, на які поширюється податкова знижка, входила оплата послуг навчання виключно в закладах професійної (професійно- технічної) та вищої освіти. З 2018 року податкову знижку можна отримати також на оплату навчання дитини в закладах дошкільної, позашкільної та загальної середньої освіти. Це саме стосується й аспірантів.

Детальніше...

Элит Экспресс: пассажирские перевозки Сумы-Варшава

Пошук

Курс валют

Курс валют в Украине

Оголошення

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання