Погода

Чи допоможе депутат «узаконити» шахи в Охтирці

У Охтирці немає де займатися дітям шахами. Ще кілька років тому обговорювалося ця проблема в міськраді, але раз по раз депутати віддавали перевагу розвитку інших видів спорту. Нещодавно питання щодо створення гідних умов для занять інтелектуальними іграми знову було підняте шаховими активістами.

Підживили ентузіазм любителів старовинної гри успіхи юних охтирських шахістів на обласному рівні. Відправлена на чемпіонат Сумщини команда ДЮСШ під назвою «Нафтовик» у складі двох спортсменів – Вадима Діброви 2011 р.н., Аліси Міхєєвої 2006 р.н. та тренера Вадима Беленецького – 28 вересня повернулася додому з нагородами найвищої проби.

Детальніше...

НА СУМЩИНІ МАЙЖЕ 15 ТИСЯЧ ДІТЕЙ РОКАМИ НЕ ОТРИМУВАЛИ ВІД БАТЬКІВ ЕКОНОМІЧНОЇ ПІДТРИМКИ

З початку 2019 року завдяки ініційованому Мін’юстом закону #ЧужихДітейНеБуває близько 15 тисяч маленьких сумчан, яких батьки роками залишали без економічної підтримки, отримали 130 мільйонів гривень аліментів. Такий показник демонструє ефективність важелів впливу чинного законодавства, а найголовніше – молоде покоління отримає заборговані їм гроші.

Детальніше...

На Сумщині 46 виробників тепла дотепер не мають постачальника газу на опалювальний сезон

Станом на 25 вересня 46 виробників тепла, не включені до реєстру жодного з постачальників природного газу в Сумській області. Мова про підприємства, які мають взимку забезпечувати теплом понад 150 тис. домогосподарств та 274 непобутових споживачів, серед яких є школи, дитсадки та інші установи. Відповідно до законодавства, АТ «Сумигаз» не має права здійснювати розподіл газу таким споживачам.

«Сподіваємось, що теплопостачальні підприємства встигнуть підготуватись до опалювального сезону і будуть включені в реєстр постачальника газу. Проте, нагадуємо, що минулорічні зміни до кодексу ГТС дають право постачальнику газу надавати доручення на відключення споживачів. За такої ситуації газорозподільна компанія буде зобов’язана припинити доставку газу зазначеним компаніям», - говорить комерційний директор АТ «Сумигаз» Денис Черненко.

Детальніше...

Мешканці Сумщини можуть стати присяжними

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ КОНСУЛЬТУЄ В РАМКАХ ПРОЄКТУ «Я МАЮ ПРАВО!»: хто такі присяжні, як ними стати та які справи розглядаються за їх участю?

Статтею 124 Конституції України визначено, що народ безпосередньо бере участь у здійсненні правосуддя через присяжних.

Хто такі присяжні?

Присяжний – це особа, яка у випадках, визначених процесуальним законом, та за її згодою, вирішує справи у складі суду разом із суддею або залучається до здійснення правосуддя.

Детальніше...

115 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ ДЛЯ 14 ТИСЯЧ ДІТЕЙ СУМЩИНИ: ЯКИМ ШЛЯХОМ?

Завдяки ініційованому Мін’юстом закону #ЧужихДітейНеБуває 14 тисяч маленьких сумчан з початку 2019 року отримали 115 мільйонів гривень аліментних коштів. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року показник сплати аліментів збільшився на 45%.

Так, на Путивльщині батько Валерій сподівався, що незначна сума заборгованості не приверне особливої уваги, але правники були іншої думки. Не бажаючи відкладати справу в довгий ящик та змушувати родину боржника чекати, юристи додали неплатника до Єдиного реєстру боржників та наклали арешт на кошти й майно. Мешканець Путивльського району не очікував швидкої реакції на свою байдужість, тому одразу сплатив всю суму заборгованості, а це майже 3 тисячі гривень.

Детальніше...

Депутат, який щойно закінчив школу

В Трускавці, вперше в Україні, започаткували школу депутата. Микола Миколайович Задорожній – один з тих, хто разом з іншими політиками-новачками від партії Володимира Зеленського «Слуга народу» (СН) сів за парту вчитися керувати державою.

Ми поцікавилися у без 5-ти хвилин нардепа, чому ж саме навчали політиків протягом інтенсивного курсу законотворчості.

Задорожній М.М.

– Навчання поділили на декілька систем, блоків. Дуже цікавими вийшли курси про побудову особистої стратегії, публічної політики. Надавалися практичні поради, як ідею довести до законопроекту, реалізувати її. Як залучити до співпраці зацікавлених у законопроекті осіб.

Зацікавленими особами можуть бути і в цілому народ України, і мешканці окремих регіонів, Охтирки, нашого округу. Корисними вважаю лекції з макроекономіки та бюджетного процесу, тренінги по ситуації в аграрному секторі, енергетиці. Тематика вкрай актуальна для нашого округу.

Охтирка, враховуючи обсяги видобуття нафти та газу, має стати енергетичним серцем України. Тому дані питання мене цікавили особливо. Під час тренингів викладачами та слухачами озвучувалися конструктивні ідеї та пропозицій. Ми обговорювали, як технічно реалізувати майбутні законопроекти, вивчали регламент Верховної Ради України (ВРУ), працювали з Основним Законом – Конституцією.

Детальніше...

Элит Экспресс: пассажирские перевозки Сумы-Варшава

Пошук

Курс валют

Курс валют в Украине

Оголошення

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання