Погода

Два тижні в зимових Карпатах

Ахтырка - КарпатыТуристи-гуртківці Охтирського міського центру позашкільної освіти – Малої Академії Наук (ОМЦПО-МАН) на зимових канікулах підкоряли Карпати.  Навчально-тренувальна поїздка була розрахована на два тижні – з 26 грудня 2015р. до 8 січня 2016 р. Допомогу в екіпіровці  а саме: каремати  надав відділ молоді і спорту виконкому Охтирської міської ради (начальник Світлана Долганова), а наплічники та спальні мішки  ОМЦПО-МАН (начальник Наталія Ганцева).

11 охтирчан виїхали з рідного міста на зустріч пригодам. Про те, як відбувалась поїздка, розповів Валентин Сталинський, керівник туристичного гуртка ОМЦПО-МАН.

Сталинський В.:

– За добу ми дісталися до нашого нового місця проживання. Так, як ми приїхали вночі, ніхто не відчув якихось особливих емоцій.  Але вранці усі зрозуміли, що навкруги – справжня зимова казка.  О, як там було гарно! Гори навколо, чудовий вид на Петрос та Говерлу – все таке красиве і цікаве!

Після першої ж прогулянки стало зрозуміло, що навчально-тренувальна поїздка – це не просто відпочинок, але й серйозні фізичні навантаження. Щоб підкоряти вершини, охтирчанам була потрібна  акліматизація, і поступове збільшення обсягів роботи з навантаженням. Тож, перед сходженням у гори туристи побували у м. Рахів. Оглянули, неподалік нього, музей екології, Географічний Центр Європи, а також побували на Яблунецькому перевалі та однойменній горі Яблуниця.

Все це ми встигли зробити ще у 2015-му році. Зустріч нового 2016 року організовували самі для себе: торт, солодощі, напої з сухофруктів.  Подарунком колективу був майже цілий день відпочинку. Тільки ближче до вечора зібрали необхідне спорядження та склали в рюкзаки.

Головною ціллю нашої поїздки були гори. О 4:30 другого січня 2016 року розпочали 7-кілометровий марш-кидок до підніжжя. На перепочинок та підтягнення лямок рюкзаків відводилось 15 хв. Підйомом у гори був стрімкий, але з великою кількістю зупинок. Тому що з собою ми брали у рюкзаки все, що тільки могло знадобитись.

Описувати красу сходу сонця у горах та краєвиди під час сходження, все одно, що розповідати про аромат кави людині, яка її в житті не куштувала. За 5 годин ходу дібралися до вершини г. Говерла(2 061 м).

Звідсіля відкривалася панорама, яку не передати словами: хмари десь під нами, гірські вершини у білому вбранні, Чогнірський хребет повністю вкритий снігом. Дивись в далечінь та насолоджуйся. Але довго не можна, бо до місця ночівлі кілометрів 5 гірською стежиною та метровими заметами снігу.

Місце ночівлі в горах підібрали гарне, хоча й холодне. Висота 1537 м над рівнем моря говорить сама за себе. Не зважаючи на мінус 19 на вулиці і мінус 10 у приміщенні всі були раді відпочити після тривалого сходження. Щоб було тепліше, в дерев’яному будинку, який влітку працює як музей екології, а взимку служить екологічним пунктом для ночівлі туристів, ми поставили намет.

Але все рівно мороз відчувався. Вранці температура стала ще нижче. Тільки охтирських туристів мороз не налякав. Поснідавши  ми пішли далі. Вже за 3 км були на полонині Головчеська, а ще за 2 км дуже складного підйому дібралися маківки гори Петрос (2 020 м). Ця вершина, як і г. Говерла, зустріла гостинно, відкривши чудові  краєвиди, які ми роздивлялися, затамувавши подих.  Дивувала вкрай гарна видимість. Зі слів бувалих туристів,  такого не буває, щоб відразу обидві Карпатські гори однаково гарно зустрічали.

Значить ми не такі як всі! Попереду був важкий спуск і повернення назад. Нам знадобилось усе туристично-альпіністське спорядження: кішки, льодоруби, тощо –  яке ми передбачливо узяли з собою. Спуск з Петроса виявився набагато складніший, ніж з Говерли.

Добиратися до села, де була розташована наша база, нам належало непростих 17 км. Закінчували гірський маршрут охтирчани вже при світлі ліхтариків. Взагалі ми гірськими дорогами за 2 дні пройшли пішки 43 км.

В наступні дні також була насичена програма : екскурсія в м. Яремче, прогулянка по стежці Довбуша , Музей мініатюр Архітектурних споруд та багато чого іншого. Свят вечір провели з господарями, де ми гостювали. До них приходили місцеві жителі вітати з Різдвом . Йдучи на зупинку потяга до Львова 7 січня десь о 01:30 ми чули святкову гру трембіт. У Львові приділили час на ознайомлення з містом. Бродили вулицями, милувалися його будинками, церквами та соборами. Покуштували знамениту Львівську каву та шоколад – як же без цього! Чотири години промайнули дуже швидко. На завершення такої насиченої поїздки, ми потрапили ще й на зустріч Президента України з народом. Загалом мандрівка видалася вдалою. Усім все сподобалось.

Тепер попереду нові заняття та нові подорожі. Бажаючі можуть долучитися до наших наступних туристичних мандрівок. Ми відкриті для співпраці та можемо зробити дозвілля цікавим та змістовним. Вивчайте навколишній світ і життя не мине марно! Якщо, читаючи ці рядки у когось виникло бажання допомогти гуртку у зміцненні матеріально-технічної бази, звертайтеся у відділ туризму ОМЦПО-МАН (пров. Іілліча, 10). Імена наших спонсорів будуть прописані на світлинах наших подорожей та на шпальтах газет.

Підготував Андрій Міхєєв

Элит Экспресс: пассажирские перевозки Сумы-Варшава

Пошук

Курс валют

Курс валют в Украине

Оголошення

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання