Погода

Депутат, який щойно закінчив школу

В Трускавці, вперше в Україні, започаткували школу депутата. Микола Миколайович Задорожній – один з тих, хто разом з іншими політиками-новачками від партії Володимира Зеленського «Слуга народу» (СН) сів за парту вчитися керувати державою.

Ми поцікавилися у без 5-ти хвилин нардепа, чому ж саме навчали політиків протягом інтенсивного курсу законотворчості.

Задорожній М.М.

– Навчання поділили на декілька систем, блоків. Дуже цікавими вийшли курси про побудову особистої стратегії, публічної політики. Надавалися практичні поради, як ідею довести до законопроекту, реалізувати її. Як залучити до співпраці зацікавлених у законопроекті осіб.

Зацікавленими особами можуть бути і в цілому народ України, і мешканці окремих регіонів, Охтирки, нашого округу. Корисними вважаю лекції з макроекономіки та бюджетного процесу, тренінги по ситуації в аграрному секторі, енергетиці. Тематика вкрай актуальна для нашого округу.

Охтирка, враховуючи обсяги видобуття нафти та газу, має стати енергетичним серцем України. Тому дані питання мене цікавили особливо. Під час тренингів викладачами та слухачами озвучувалися конструктивні ідеї та пропозицій. Ми обговорювали, як технічно реалізувати майбутні законопроекти, вивчали регламент Верховної Ради України (ВРУ), працювали з Основним Законом – Конституцією.

– Заняття забирали чимало часу?

– Мій робочий день розпочинався о 8-ій та закінчувався, зазвичай, пізніше 21-ої години.

– Окрім вас у школі депутата навчалися ще «мажоритарщики» СН від Сумщини. Встигли роззнайомитися? (Від 157-ого округу, що включає м.Суми: Ковпаківський, Зарічний райони та село Піщане пройшла Тетяна Володимирівна Рябуха, від 158-ого (м. Суми: Зарічний, Білопільський, Краснопільський, Сумський р-ни) – Ігор Володимирович Василів, від 161-ого (Буринський, Липоводолинський, Недригайлівський, Роменський, Конотопський р-ни) – Максим Васильович Гузенко. Прим. ред.).

– Так. З ними встигли не тільки познайомитися, але й детально обговорити, як краще відстоювати інтереси Сумської області. Окрім переможців у мажоритарних округах розраховую також на підтримку депутатів СН, що пройшли у ВРУ за партійної системою. Це 2 чи 3 чоловіка. З усіма плануємо тісно співпрацювати.

– Чи плануєте очолити комітет у ВРУ?

– Очолити, напевно, ні. Щоб якісно виконувати таку роботу, потрібно спочатку набути певний досвід. Стосовно напрямків де себе вбачаю, свої побажання висказав. Одним із головних завдань школи, як раз і було допомогти нам з вибором. Всі депутати від Сумщини визначилися. Працюватимемо у декількох напрямках, але робитимемо одну справу. Так зможемо ефективніше використати свої владні повноваження, щоб сприяти розвитку Сумщини.

– Не налякали вас обсяги нової інформації? Настрій після школи оптимістичний чи навпаки?

– Інформацію у школі ми отримували потрібну, корисну. Її було забагато для одного дня, але замало для подальшої діяльності.

Настрій, мабуть, більше оптимістичний, аніж навпаки. Все, що ми уявляли у основних рисах тепер набуло певних деталей. Школа допомогла зрозуміти, що роботи, на яку кожний з нас настроювався, суттєво побільшає. Втім, кожний з нас йшов у політику не у пошуках відпочинку.

Абсолютній більшості депутатів СН потрібно навчатися. Сподіваюся такі заняття стануть регулярними. Немає жодної людини в світі, яка знає все. Компетентні спікери школи із легкістю, у доступній формі, дають відповіді на найскладніші питання слухачів курсу. На мій погляд, депутатам СН таким чином набагато простіше оволодівати новими науками.

Досі, за 28 років в Україні не було прецеденту, щоб і Президент, і більшість у Парламенті представляли одну політичну силу. Народ давно очікував змін і довірив провести їх Слузі Народу.

– Як родина сприймає ваш новий режим роботи?

– Напевно, варто про це спитати у моєї родини. Втім, з дружиною заздалегідь підготувалися до такого режиму, а от син постійно сумує. Щодня з ним спілкуємося, але, як і кожній дитині, йому цього замало – хочеться, щоб тато був завжди поруч. Мені також цього хочеться. Однак, сьогодні, отримавши всі важелі для проведення змін в Україну на краще – ми зобов’язані використати наданий долею шанс. Дружина на початку мого політичного шляху надихнула словами: «Я бачу, що ти хочеш зробити і вірю, що ти це зможеш!» Докладу усіх зусиль аби виправдати довіру родини та своїх виборців.

Спілкувався Андрій Міхєєв

Элит Экспресс: пассажирские перевозки Сумы-Варшава

Пошук

Курс валют

Курс валют в Украине

Оголошення

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання