Погода

СПОЖИВАННЯ ГАЗУ НА СУМЩИНІ ЗА 9 МІСЯЦІВ ПОТОЧНОГО РОКУ ЗМЕНШИЛОСЯ НА 11%

СПОЖИВАННЯ ГАЗУ НА СУМЩИНІ ЗА 9 МІСЯЦІВ ПОТОЧНОГО РОКУ ЗМЕНШИЛОСЯ НА 11%

Ахтырка - Потребление газа уменьшилосьЗа 9 місяців 2014 року клієнти компанії спожили 614,9 млн. м3 природного газу. Це на 77,9 млн. м3 менше ніж за аналогічним періодом минулого року.

Зокрема побутові споживачі використали на 9,3% газу менше, бюджетна сфера - на 19,6%, промисловість – на 17,5%, теплопостачальні підприємства – на 6,6%. Зниження обсягів транспортування природного газу розподільними трубопроводами на 11%, скорочення обсягів використаного газу кінцевими споживачами призводять до зниження доходів компанії, а отже й збитків. Так, у третьому кварталі цього року ПАТ «Сумигаз» має збитки у 23,5 млн. грн. «Недофінансування ставить під загрозу виконання програм модернізації та обслуговування газопроводів. А діючі тарифи потребують перегляду у бік збільшення, бо перестають забезпечувати покриття витрат і необхідний рівень рентабельності підприємства. Якщо держава не перегляне тарифи, то під загрозою може опинитись безпека постачання газу на державному рівні», – наголосив заступник голови правління Станіслав Коваленко.

На фінансовий стан товариства також негативно впливає тенденція до зростання вартості ресурсів для обслуговування газових мереж. Зокрема за дев’ять місяців поточного року ціни на паливо зросли на 59%, а закупівельна вартість матеріалів на 20-75%. Наприклад, регулятор тиску газу коштував 560 грн., а тепер – 877 грн., вартість металопрокату зросла з 6,7 до 11,8 тис. грн. за тонну, електродів – з 19,8 до 23,8 тис. грн. за тонну.

Довідка Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Сумигаз» займається розподілом і постачанням газу. Споживачами компанії є 368,9 тисячі сімей Сумщини, що становить 75% від загальної кількості домогосподарств області. Система газопостачання Сумщини - це 12 тисяч км газових мереж. Річний обсяг транспортування складає близько 1 млрд. м. куб. природного газу. ПАТ «Сумигаз» забезпечує робочими місцями 2,7 тис. працівників та належить до одного із найбільших платників податків у Сумській області.

Шимаріна Анастасія,
фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою

Элит Экспресс: пассажирские перевозки Сумы-Варшава

Пошук

Курс валют

Курс валют в Украине

Оголошення

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання