Погода

ЩО ТАКЕ ПОДАТКОВА ЗНИЖКА НА НАВЧАННЯ ТА ЯК ЇЇ ОТРИМАТИ?

Юстиція

Консультує Міністерство юстиції в рамках проєкту «Я МАЮ ПРАВО!»

Що таке податкова знижка на навчання?

Податкова знижка – це сума, на яку дозволяється зменшити розмір сплаченого особою податку на доходи фізичних осіб у зв’язку з оплатою нею послуг навчання.

Раніше до переліку витрат, на які поширюється податкова знижка, входила оплата послуг навчання виключно в закладах професійної (професійно- технічної) та вищої освіти. З 2018 року податкову знижку можна отримати також на оплату навчання дитини в закладах дошкільної, позашкільної та загальної середньої освіти. Це саме стосується й аспірантів.

Детальніше...

Про особливості виплати субсидії готівкою

Охтирка - СубсидіяПоложенням про порядок призначення житлових субсидій, затв. Постановою КМУ від 21.10.1995 № 848 передбачені їх виплати у готівковій формі.

Пенсіонери можуть отримати готівку таким же шляхом, як і пенсії. Особам же працездатного віку гроші перерахують на поточні рахунки в АТ “Ощадбанк”.

Детальніше...

Сам не порушуй та за іншими стеж: чого не можна робити під час голосування 21 липня

Охтирка - Вибори За пару днів, 21 липня, в Україні відбудуться позачергові вибори народних депутатів. Важливо, щоб перебіг голосування проходив у рамках законодавства не тільки з боку держави, а й громадян. З метою підвищення правової обізнаності населення, зокрема щодо порушень під час виборів та передбаченої відповідальності за їх скоєння, фахівці юстиції Сумщини в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» інформують населення з зазначеної теми. Чого не можна робити на дільниці під час голосування:

Детальніше...

БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА В УКРАЇНІ – УСПІШНА Й ДІЄВА

ЮстиціяКонсультує Міністр юстиції України Павло Петренко

Доброго дня, пане Міністре! Так трапилося в моєму житті, що потребую звернутися до адвоката за консультацією. Я сирота, працюю, але отримую мінімальну зарплату і платити за послуги адвоката не в змозі. Знайомі розповіли мені про те, що можна отримати державну безкоштовну правову допомогу. Розкажіть, будь ласка, що це і чи маю я право на таку допомогу?

Катерина Прибережна

Право на безоплатну правову допомогу – гарантована Конституцією України можливість отримати в повному обсязі безоплатну первинну правову допомогу, а також можливість для певної категорії осіб отримати безоплатну вторинну правову допомогу, у випадках передбачених Законом України «Про безоплатну правову допомогу»

Детальніше...

ЩО РОБИТИ У РАЗІ ОТРИМАННЯ ПЛАТІЖКИ НА ГАРЯЧУ ВОДУ ТА ТЕПЛО З ЗАВИЩЕНОЮ ЦІНОЮ

ЮстиціяЗ метою захисту прав споживачів від неправомірних тарифів фахівці юстиції Сумщини інформують громадян щодо порядку дій у разі порушень їхніх прав.

Варто зазначити, що нещодавно Урядом була прийнята відповідна постанова, яка запроваджує граничні ціни на послуги з постачання теплової енергії та гарячої води на майбутній опалювальний період. Так, вартість тепла була зафіксована на рівні 1400 гривень за 1 Гкал (за умови наявності лічильника) або 35,21 гривні за 1 квадратний метр (у разі відсутності приладу). Гранична вартість гарячої води для жителів Сумщини в разі наявності сушарок становить 83,66 гривні за кубічний метр, при відсутності сушарок – 75,74 гривні.

Детальніше...

ЗРУЧНО Й КОМФОРТНО – ОТРИМАЙТЕ СВІДОЦТВО ПРО НАРОДЖЕННЯ МАЛЮКА ПО-НОВОМУ

ЮстиціяКонсультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

Пане Павло, доброго дня! Зовсім скоро ми з дружиною чекаємо на народження  другої дитини. Нашому старшому сину вже виповнилося 16 років, а я досі згадую всю бюрократичну тяганину та величезні черги у ДРАЦСі. Читаючи ваші інтерв’ю, я розумію, що Мін’юст зробив процедуру реєстрації народження дитини більш зручною. Поясніть, будь ласка, детальніше, куди нам звернутися та які документи підготувати? Дякую.

Микола Наливайченко

Де можна зареєструвати народження малюка?   

Зараз документи для реєстрації дитини можна подати:

- у пологовому будинку (які взаємодіють з відділами ДРАЦС); 

- у відділі державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦСі); 

- у  Центрі надання адміністративних послуг  (за місцем фактичного народження дитини або за місцем проживання одного з батьків).  

Детальніше...

ПОСЛУГА «МУНІЦИПАЛЬНА НЯНЯ» ЗАБЕЗПЕЧУЄ НАЛЕЖНЕ УТРИМАННЯ ДИТИНИ ТА ЇЇ БЕЗПЕЧНЕ ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ

ЮстиціяВ рамках всеукраїнської правопросвітницької кампанії «Відповідальне батьківство», фахівці юстиції Сумщини розповідають про ініціативу Міністерства соцполітики #МуніципальнаНяня, яка передбачає відшкодування витрат на няню для дитини до 3 років.

Детальніше...

З ДИТИНОЮ ЗА КОРДОН: КОЛИ НЕ ПОТРІБЕН ДОЗВІЛ ДРУГОГО З БАТЬКІВ

ЮстиціяОрганізація літнього відпочинку дитини – відповідальний та клопітний процес, який потребує часу, зусиль та грошових коштів, а також взаємного порозуміння між батьками, в тому випадку, коли вони розлучені, а дитина проживає з кимось одним.

В рамках інформаційної кампанії «Відповідальне батьківство», впровадженої в межах загальнонаціонального право​просвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО​!», правники у співпраці з туристичними агентствами Сумщини ознайомлювали населення з правилами виїзду дітей за кордон з одним з батьків.

Детальніше...

ВИБОРИ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ: ВАЖЛИВО ЗНАТИ

ЮстиціяКонсультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

Доброго дня! Я - переселенець з нині окупованої території у Луганській області, хочу взяти участь у виборах Президента України, які відбудуться в неділю. Поясніть будь- ласка, чи маю я право брати участь у голосуванні і що для цього потрібно?

Микола Саєнко

Перш за все, хочу наголосити, що невід'ємним правом громадянина України є право вільно обирати владу. Проголосувати на виборах президента, звичайно, зможуть і внутрішньо переміщені особи.

Далі проінформую вас щодо того, як перевірити себе у списках виборців та порядку голосування.

Детальніше...

Элит Экспресс: пассажирские перевозки Сумы-Варшава

Пошук

Курс валют

Курс валют в Украине

Оголошення

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання