Новини

Охтирчанам є чим пишатися – ми маємо одну з найкращих лікарень у Сумській області

У розмові з одним із пацієнтів лікарні, Іваном Загребельним, який з жахом пригадує своє перебування у старому приміщенні: «…у 12-тимісній темній, тісній палаті, де проходили лікування хворі з різними станами, де не було можливості навіть відпочити, бо весь час комусь погано, хтось потребує допомоги, де на все відділення було два санвузла…», і зовсім по-іншому коментує умови лікування і знаходження в оновленому закладі, де комфортні двомісні палати, на кожні дві палати є свій санвузол та душ, у палатах тепло, світло, затишно, комфортно.

У країні триває медична реформа, яка стосується і нашого міста. У важких умовах недофінансування була добудована та прийнята на баланс новобудова КНП «Охтирська центральна районна лікарня», яка сьогодні, відповідно до листа Міністерства охорони здоров’я України визнана однією із 7 опорних закладів охорони здоров’я в Сумській області.

Обласні фахівці, які приїжджали з інспекцією відмітили, що наша лікарня є однією з найкращих в області за умовами перебування пацієнтів, за наявним медичним обладнанням, за спектром надання медичних послуг та за умовами розташування закладу. Крім того, поступово оновлюється колектив лікарів. Наразі проходять навчання 19 інтернів, деякі вже наприкінці цього року почнуть працювати молодими спеціалістами-лікарями. Медичний заклад залучає на роботу і спеціалістів з інших областей на умовах контракту. Охтирська ЦРЛ зайняла своє гідне місце серед багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування і увійшла до переліку опорних закладів охорони здоров’я на Сумщині.

Позитивні відгуки про новобудову, про нове медичне обладнання, про умови роботи лунають і від медичних працівників відділень.

23 січня 2020 року відбулась селекторна нарада з обласними представниками влади, з представниками Міністерства охорони здоров’я України, де були окреслені напрямки реформування вторинної ланки надання медичної допомоги, вказані можливі шляхи подолання труднощів та визначені терміни реалізації медичної реформи на місцях в територіальних громадах.

Джерело:
Офіційний сайт Охтирської міської ради