Новини

Звернення міського голови щодо епідемситуації в місті

Хочу вкотре подякувати всім, хто з розумінням поставився до введення вимушених заходів карантинного режиму у місті. Але разом з тим, чи то втомившись від сидіння вдома, чи то потепління так вплинуло на жителів міста, багато хто з городян великими компаніями гуляли з дітьми, смажили барбекю і шашлики, розважалися та відпочивали в лісі.

В умовах карантинних заходів, всупереч яким в Україні з кожним днем зростає захворюваність на коронавірус, коли ми вже маємо в країні 11 смертельних випадків, прошу вас заради збереження вашого ж здоров'я максимально обмежити свої пересування поза домівкою.

Маємо перший підтверджений випадок захворювання на коронавірус COVID-19 в нашому місті. 29 березня офіційно підтверджено 1 випадок захворення на COVID-19. Відомо, що 39-річний охтирчанин 15 березня повернувся з країни, де зафіксовані випадки коронавірусу. Перебував під наглядом сімейного лікаря. 28 березня чоловік звернувся до лікарні після того як у нього з’явилися симптоми захворювання ГРВІ. Проведений тест-системою ПЛР (полімеразної ланцюгової реакції) дав позитивний результат на COVID-19. Зараз хворий знаходиться на самоізоляції під наглядом лікарів, його стан задовільний. Експрес-тести у близький і знайомих, з якими контактував чоловік, показали негативний результат. Додатково у даних осіб проведені тест-системою на ПЛР та надіслані до Сумського обласного лабораторного центру.

Якщо ваші сусіди, які повернулися з-за кордону порушують режим самоізоляції і тим самим наражають на небезпеку інших, прошу повідомляти про такі випадки в правоохоронні органи. Вірус агресивний і розповсюджуються дуже швидко. І головним в його упередженні є обмеження соціальних контактів. Я ще раз закликаю всіх: не гуляйте в парках та лісосмугах, не ведіть дітей на майданчики, не збирайтеся компаніями аби просто поспілкуватися!

Але проведення превентивних заходів в місті на коронавірсну хворобу не єдина проблема. Деякі жителі міста вирішили «покращити» і так напружену ситуацію, почавши спалювати сміття, тогорічне листя на своїх подвір’ях. Дехто пішов далі – підпалюючи суху рослинність біля водойм, щільно покривши місто димовою завісою.

Такі пожежі не тільки завдають значних матеріальних втрат, несуть шкоду навколишньому середовищу, а й можуть спричинити знищення лісових насаджень, будівель та навіть до людських жертв! Не спалюйте суху рослинність, не розводьте багаття на відкритих територіях та у лісах, будьте обережні у поводженні з вогнем! Випалювання завдає непоправної шкоди здоров’ю жителів нашого міста. Внаслідок чого за останні роки відбувається катастрофічне поширення ОНКОЛОГІЧНИХ захворювань, хвороб легенів, різного роду алергій і особливо серед дітей.

У разі виявлення порушень виконання обмежувальних заходів чи випалювання сухої рослинності, сміття тощо, прошу вас повідомляти органи поліції за телефоном 102.

ШАНОВНІ ОХТИРЧАНИ, БУДЬТЕ ПИЛЬНИМИ І НЕБАЙДУЖИМИ! БЕРЕЖІТЬ ОДИН ОДНОГО! ТІЛЬКИ РАЗОМ МИ ПОДОЛАЄМО ВСІ ТРУДНОЩІ. З ПОВАГОЮ, МІСЬКИЙ ГОЛОВА ІГОР АЛЄКСЄЄВ

Джерело:
Офіційний сайт Охтирської міської ради