Новини

Коронавірус. Що там в ЦРЛ?

Про те, які зміни у зв’язку з коронавірусом відбувались в лікарні за минулий тиждень розповів в.о. головного лікаря КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ» Олександр Лисенко.

Лисенко О.М.:

– ЦРЛ отримала 250 тестів на коронавірус, 1000 спеціальних пробірок, 3 упаковки по 300 табл. деззасобу «Жавілар ефект», «Економ дезхлор» 131 кг., антисептик для рук «Роса» 50 л, антисептик «Манорм експерт» по 1,0 л 45 шт., 11 тис. масок, пульсоксиметр, дихальний апарат ручний, насос інфузійний, 100 захисних окулярів, 16 захисних щитків, 30 пачок марлі.

Відділення екстреної невідкладної медичної допомоги (ЕНМД) тепер озброєне 2 пірометрами, купленими лікарями за власні кошти і може проводити температурний скринінг.

Від ПрАТ «Сад» ЦРЛ отримала нещодавно 200 респіраторів та 200 одноразових комбінезонів та 200 респіраторів та 150 одноразових комбінезонів від директора ПСП «Хухрянське» Миколи Смілика. Нами придбані 20 безконтактних дозаторів для обробки рук антисептиком. Очікується поставка ще 600 л антисептика та 120 кг і 45 л деззасобів.

Ми встановили 2 вхідних дверей з вікном прийому передач у відділення ЕНМД, бригада медпрацівників розмежовуєь потік пацієнтів із загальними захворюваннями та підозрою на COVID-19. В інфекційному відділенні 34 ліжка для надання допомоги коронавірусних хворих. На сьогодні у нас 274 експрес теста.

Зараз в інфекційному відділенні працює 2 лікаря, ще 2 лікаря-інфекціоніста – в консультативно- діагностичній поліклініці (для дорослих та дітей). Для надання допомоги будуть залучені лікарі- анестезіологи, терапевти, педіатри. Весь медперсонал забезпечений засобами індивідуального захисту.

Якщо у хворого виникли симптоми ГРВІ, він має зателефонувати сімейному лікареві. Лікар оцінює стан хворого, збирає епіданамнез та вирішує як лікувати хворого (самоізоляція вдома чи стаціонарне лікування).

Згідно наказу МОЗ України № 722 від 28.03.2020р. «Про організацію надання медичної допомоги хворим з підозрою на гостру респіраторну хворобу, спричинену COVID-19» хворі з легкою формою лікуються вдома, хворі з середньою та тяжкою формою згідно наказу УОЗ СОДА № 220-ОД від 27.03.2020р. «Про організацію надання медичної допомоги хворим з підозрою на гостру респіраторну хворобу, спричинену COVID-19» будуть лікуватися в інфекційному відділенні КНП «Тростянецька міська лікарня», яка визначена в якості закладів охорони здоров’я першої хвилі, що будуть задіяні у ліквідації наслідків епідемії.

Чому саме там? По-перше: у них в наявності більша кількість боксованих палат. По-друге, хворих з коронавірусною інфекцією не можна лікувати в одному закладі, де проводять процедуру гемодіалізу з хронічною хворобою нирок. Самоізоляція хворого та коло осіб з якими міг контактувати хворий контролюється сімейними лікарями та правоохоронними органами. Через 2 тижні після зникнення симптомів хвороби та повторного негативного результату ланцюгової полімеразної реакції хворий вважається безпечним для оточення. У пацієнта з Великописарівщини діагноз коронавірусна інфекція знятий. Він виписаний з відділення і почуває себе задовільно. На сьогоднішній день в м. Охтирка 4 підтверджених випадків корона вірусу. Хворі знаходяться на самоізоляції вдома, почувають себе задовільно, нагляд за ними проводять сімейні лікарі. Оперативну інформацію про ситуацію з коронавірусом в Охтирці дивіться на сайті міськради. Вона там поновляється щодня. Будьте пильними, дбайте про своє здоров’я та здоров’я близьких!

Андрій Міхєєв