Новини

На Івана Купала віночок сплітала...

Івана Купала - традиційне східнослов'янське свято, яке відзначали вночі з 6 на 7 липня перед Івановим днем. Назва свята походить від імені християнського святого Івана Хрестителя.

Одним із обов’язкових атрибутів свята Івана Купала є купальський вінок - символ дівочої долі.

Вінок - дівоча прикраса, оберіг, який плетуть із квітів та листя. М’ята, материнка, полин -захищали від наврочування; материнка - символ материнської любові, мальви – притягували кохання, деревій - притягував людей з добрими намірами та відганяв лицемірних, неприємних; калина - у купальському вінку для зміцнення здоров’я жінки; безсмертник - символ здоров’я, довголіття, червоний мак - квітка літніх та знедолених жінок, квітка спокою, покращення долі. Хміль - допомагає вирішити спірні і складні питання, це квітка розуму, мудрості. Незабудка - дарує стабільність, вірність коханого, супутниця в далеку дорогу. Чорнобривці, любисток - квіти любові, привабливості, вірності. Волошки - дарують ніжність коханого, жінку роблять витонченою. Барвінок - у купальському вінку символізує притягування юнаків до дівчат. У вінки вплітали «пижмо звичайне», сокирки, васильки, резеду та інші пахучі трави.

Трави, зібрані в ніч на Івана Купала мають особливу цілющу силу, яка виліковує багато хвороб. Особливо корисні деревій, звіробій, ромашка. Молоді дівчата збирали зілля для кохання - тирлич-зілля, сон-траву, васильки. З лісових квітів збирали ромен-зілля, буркун-зілля, материнку, чебрець, нечуйвітер, братки, з польових - волошки, мак, сокирки, хлібні колоски, з городніх - любисток, м’яту, чорнобривці, ласкавці та кудрявці.

Цього року через карантинні обмеження вперше ми не мали змоги зустрітись всі разом на галявині та розпалити купальське вогнище, але змогли створити свято, дотримуючись усіх протиепідемічних заходів.

З метою ознайомлення дітей із традиціями святкування українцями дня Івана Купала, збагачення позитивними емоціями, виховання почуття любові до рідного краю в центрі проведено виховну годину «Ой на Івана, ой на Купала!».

Вихованці комунальної установи «Охтирський міський центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю» долучилися до обрядів свята Івана Купала, взяли участь у онлайн-фотоконкурсі на найкращий купальський вінок. Діти з особливими потребами допомагали матусям плести віночки з різнобарвних квітів – це і ромашки, барвінок, м’ята, волошки, деревій, мак, незабудки, любисток, безсмертник, отримавши масу позитивних емоцій.

Працівниками Центру визначено переможців конкурсу. Всіх учасників чекали грамоти та солодкі подарунки.

Нехай це чарівне і запальне свято Івана Купали принесе усім трохи чарівництва та гарного настрою. Зі святом!

Джерело:
Офіційний сайт Охтирської міської ради