Новини

Сумська область — друга за кількістю медиків, застрахованих від коронавірусу

Лікарні продовжують страхувати медиків від COVID-19. У 2020 році медичні установи застрахували через Prozorro 28 828 своїх працівників. На це загалом витратили 10 млн грн.

Сумська область посідає 2 місце серед регіонів-лідерів за кількістю застрахованих від ковіду медиків. У регіоні застрахували 3 927 осіб.

Найбільше лікарів у 2020 році захистили у Миколаївській області — 4 042 особи. Третє місце посідає Вінниччина — 3 500 осіб. Загалом на кінець 2020 року не залишилося жодної області, де медзаклади не придбали б таких послуг.

Водночас в Україні діє державна програма страхування медиків на випадок інфікування COVID-19. Утім, вона передбачає виплати лише якщо лікар отримає інвалідність через коронавірусні ускладнення або ж помре від цієї хвороби. У 2020 році кошти від Фонду соціального страхування отримали лише 36 родин загиблих та 9 медиків, які набули різних ступенів інвалідності.

Тож лікарні змушені забезпечувати захист своїх працівників самостійно.

Згідно з підрахунками проєкту DOZORRO, усіх лікарів, які працюють з коронавірусними хворими, можна було б застрахувати від інфікування за приблизно 30 млн грн. Однак поки такої державної програми не існує.

Довідково

Трансперенсі Інтернешнл Україна – акредитований представник глобального руху Transparency International, що комплексно підходить до розробки та впровадження змін задля зниження рівня корупції.

ТІ Україна адмініструвала та передала державі системи Prozorro, Prozorro.Продажі та eHealth. Також наш інноваційно-експертний центр впровадив Рейтинг прозорості міст і розбудовує спільноту DOZORRO для контролю за публічними закупівлями.

Transparency International Ukraine