Новини

ОСББ: абетка успіху

Європейський Союз і Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні оголошують запуск серії онлайн-курсів «ОСББ: абетка успіху».Онлайн-курси допоможуть українцям дізнатися, як стати ефективними та відповідальними власниками житла

Курси будуть цікаві для всіх, хто замислюється над створенням об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ), а також для тих, хто бажає ефективно утримувати свій багатоквартирний будинок, зокрема впроваджувати ініціативи з підвищення енергоефективності.

Курси дозволять слухачам отримати цінну інформацію щодо обслуговування свого будинку, а також дізнаються про основи технічного та фінансового утримання спільного майна.

Постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна ҐЕРЧЕВА зауважує, що курси надають покрокову інструкцію з ефективного утримання багатоквартирних будинків. Попри те, що останнім часом вдалося досягти певного прогресу в підвищенні енергоефективності будівель в Україні, потрібно докласти значно більше зусиль для забезпечення прогресу реалізації Порядку денного 2030 та ефективного споживання енергії та тепла у житловому секторі.

«Організація якісного утримання багатоквартирного житлового будинку сприяє не тільки численним перевагам комфортного життя мешканців будинку. Об’єднані співвласники – це місцеві лідери і лідерки, активісти і активістки – агенти змін, які впливають на соціальні зміни», – зазначила пані Ґерчева.

«Я рада бачити, що знання, фахові рекомендації та практики щодо того, як створити ОСББ і успішно його утримувати, стають ще доступнішими для українців».

Серія курсів «ОСББ: абетка успіху» складається з трьох онлайн-курсів: «Створення і початок діяльності ОСББ», «Бухгалтерський облік для ОСББ», а також «Технічні поради щодо обслуговування багатоквартирного будинку для ОСББ».

Усі три частини курсу знаходяться у вільному та безкоштовному доступі на освітній платформі Prometheus. Кожну з частин можна проходити окремо, виходячи з власних потреб у навчанні. Можливість приєднатися до мережі інтернет – єдине, що знадобиться для їх перегляду в будь-який час і будь-якому зручному місці. Навчання не прив’язане до календаря, тож користувачі можуть проходити курс у власному темпі. Онлайн-курси розроблено в межах проєкту «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES), що фінансується Європейським Союзом та впроваджується ПРООН в Україні. Мета проєкту HOUSES – мобілізувати українських співвласників/ців будинків задля покращення енергоефективності будинків, у яких вони живуть. Проєкт триває вже понад два роки. За цей час ПРООН допомогла створити понад 2000 нових ОСББ, а понад 5000 ОСББ отримали кваліфіковану консультаційну допомогу, доступ до безкоштовного навчання та обмін знаннями серед громад.

Джерело:
Офіційний сайт Охтирської міської ради
https://okhtyrkamr.gov.ua